Üdvözlünk a /c/Hungary-n, a Lemmy.world magyar közösségének az oldalán!
A közösség szabályzata
TILOS
- Illegális tartalom megosztása.
- Mások személyes információinak közlése.
- Kizárólag reklám céljából készített tartalom.
- A gyűlölködés, erőszak szítása, fenyegetőzés, zaklatás, sértegetés illetve ezekre való buzdítás vagy felszólítás.
- Szándékos félrevezetés, megtévesztés.
- Pornográfia.
SZABAD
- Légy része a közösségnek, szólj hozzá, szavazz és jelentsd az ide nem illő tartalmakat.
- Viselkedj civilizáltan, ne személyeskedj.
- Az ötletekkel szemben légy kritikus, ne az emberekkel.
Nyelv
A közösségben közölt tartalmak esetében a magyar vagy angol nyelv használata az ajánlott. Egy poszthoz lehetőleg azon a nyelven szólj hozzá, amiben íródott.
GYIK
Mi az a Lemmy?
A Lemmy egy elosztottan működő közösségi háló. Ez itt a Lemmy.world szerver /c/Hungary közössége. Több Lemmy szerver létezik, ezek egymás között szinkronizáljak/tükrözik a tartalmat.
Hol tudok regisztrálni?
A regisztráció szerver szintű. Keress egy szervert amelyik a neked tetsző tartalmakat host-olja. A Lemmy Explorer-en találsz egy listát a szerverekről.
Milyen tartalmak érhetőek el a szerveren?
A legtöbb szerver a /instances útvonalon listázza, hogy melyik másik szerver tartalmát szinkronizálja. Pl. a Lemmy.world esetén ez: https://lemmy.world/instances.
Van mobil alkalmazás?
Android:
iOS:
Teljes lista a jelenleg elérhetõ alkalmazásokról: List of Lemmy apps
Más Lemmy közösségek
Szerintem addig nem lesz nagy változás, amíg valami ellen szavazunk. Ezért is olyan gyászos, h eltűnt a Momentum, eltünőben van az MKKP.
A Fidesz is azért tudott ekkorát szólni, mert a legnagyobb ígéretük az old guard eltávolítása volt, és nyugatot igértek. Magyar mögött nincs akkora lendület, mint a felcsúti szabadságharcos mögött volt, de megint csak odaadtuk az ország kulcsait egy olyan embernek, aki azt mondja, amit hallani akarunk.
Tök jó volt a magas részvétel, tényleg kezd a lakosság polgárosodni, ami fontos a demokráciának. Egyszer kell elhangoznia, h 'Miért, a Fidesz jobb volt?', hogy Budapest fellángoljon, szóval lehet reménykedni, h pár dolgot el tud intézni ez a lúdtalpas a népnek.
save