Dostawcy wysokiego ryzyka. Europa na wojnie z chińskimi big techami Huawei i ZTE

a month ago by didleth to c/cyberbezpieczenstwo

Ograniczając wykorzystanie chińskich urządzeń w systemach krytycznych i w infrastrukturze dbamy o bezpieczeństwo państwa
wylinka 0 points a month ago

Lepsze chińskie niż amerykańskie. Strasznie sinofobiczny artykuł, śmierdzi amerykańską propagandą.

path: 0 23771894, hotness: undefined, score: 0, children: 1
didleth 1 point a month ago

zawsze możesz napisać artykuł o tym, by nie używać amerykańskich komponentów w polskiej infrastrukturze 5G. W Polsce, w przeciwieństwie do Chin, wciąż mamy wolność prasy :-)

path: 0 23771894 23773717, hotness: undefined, score: 1, children: 0
login for more options
447
289
16

W świecie całkowicie już zcyfryzowanym, cały czas kontrolowanym i inwigilowanym przez big-corpo i niedemokratyczne rządy, potrzeba dzielić się najnowszymi newsami, poradami/instrukcjami, a także wskazówkami, co robić by móc jak najlepiej chronić się przed cyfrowym niebezpieczeństwem: przed działaniami zarówno zwykłych drobnych przestępców, jak i największych światowych mocarstw i wielkich biznesów. Po to powstała ta społeczność.

Przydatne:

Inne społeczności o pokrewnych tematach:

!wolnyinternet@szmer.info — odzyskiwanie kontroli nad internetem przez użytkowników z rąk big korpo i rządów (fediversum i inne)

!hakt@szmer.info — haktywizm, pozytywna strona wykorzystania technologii w imię dobra ogółu, zmiany

!linux@szmer.info — os każdego maniaka prywatności

!programowanie@szmer.info — wolne oprogramowanie, FOSS, free, open-source

!xmpp@szmer.info — najbardziej prywatny do tej pory protokół komunikacji

!dailycyberpunk@szmer.info — dokumentowanie współczesnego cyberpunka

go to feed...