Piszę o siedzeniu w Tel Awiwie, bo myślę sobie o tym że ta sielankowa stolica jest dziś tak spokojna tylko dzięki temu, że Arabów zapędzono do gett i siłą wysiedlono z innych terytoriów? KŁAMSTWO, JAKBYŚ NIE WIEDZIAŁA JAK TO MIASTO POWSTAŁO.
To jest kłamstwo. Tel Awiw załozyli Żydzi i gdy nie miał znaczacej arabskiej populacji (bo w ogóle ma). Natomiast sąsiednia Jaffa, na której przedmieściu powstał Tel Awim ma 1/3 populacji arabską.
Mówię, że Hamas zgodził się pierwszy raz od lat na rozwiązanie dwupaństwowe, co uważam za krok milowy mimo wszystko? KŁAMSTWO, MASZ TU ARTYKUŁ Z KTÓREGO WYNIKA ŻE OWSZEM ZGODZIŁ SIĘ… ALE JA GO CZYTAM INACZEJ.
I to jest kłamswto. Hamas nie zgodził się na rozwiązanie dwupaństwowe. Hams stwierdził, że chwilowo moga sobie poistnieć aż zbierze siły by zniszczyć Izrael, którego teren jest wakfem. To jest aksjomat religijny ( https://rozawa.home.blog/2024/11/12/hamas/ ).