Great decision!
@szmer.info
Piękna inicjatywa i piękne hasło. Ale zawsze mi zgrzyta filozoficznie jak widzę tekst tego typu "sprzeciwiamy się konsumpcjonizmowi" a jednocześnie zapraszamy do kupowania naszego rękodzieła... Można po prostu napisać coś w stylu: "wspieraj lokalnych artystów a nie globalne korporacje".
Czepiam się, wiem. Ale to tak filozoficznie tylko, sama inicjatywa super!
Oj, no i sam chciałeś. Jasno ci przedstawiłem sprawę rok temu. Ty nie uczestniczysz publicznie i aktywnie w linczu na nas, ja nie nagłaśniam twojej przemocy. No ale jak wolisz.
@harcesz@szmer.info Pytasz o fizyczną przemoc za nagłaśnianie przemocy? Proszę bardzo.
W ogromnym skrócie - sprawa dotyczy osoby Besi (ksywka zmieniona). Osoba protestowała przeciwko toksycznym, autorytarnym zachowaniom DJ i jego rodzinki (w tym scarbeque) na Hulajpolu i w całym ruchu Wrocławskim. Została szantażem i groźbami przemocy zmuszona do ucieczki - czyli de facto eksmitowana z Hulajpola. Zamieszkała wraz z osobą partnerską w wynajmowanym mieszkaniu z innymi osobami z ruchu. Osoby te pewnego razu przychodząc na imprezę na CRK - usłyszały że nie poda im się ręki bo mieszkają z Besi i osobą partnerską tej osoby. Od między innymi DJ ale też innych osób z Hulajpola usłyszały że jak ich nie eksmitują, to następnym razem dostaną w ryj jak przyjdą na CRK. Przerażone osoby po powrocie do domu zaczęły groźić i stosować przemoc fizyczną wobec Besi każąc "wypierdalać" czyli eksmitując. Przyjechałem wtedy na miejsce wraz z innymi osobami próbując pomóc osobom eksmitowanym. Mnie także wtedy popychano i grożono przemocą - deeskalowaliśmy sytuację, przerażeni groźbami większej przemocy, pomogłem uciec tym osobom. O całej sprawie informowaliśmy na spotkaniu Konfederacji Wolny Wrocław, na którym był Scarbeque w imieniu Akcji Lokatorskiej. Zignorował całkowicie sprawę, nie zareagował w żaden sposób na dziką eksmisję podczas której używano przemocy.
Kolejna sytuacja na CRK, podczas koncertu najebany typ macał osoby i negliżował się. Zwróciłem mu uwagę i chciałem go wyprowadzić. Dostałem za to od niego bardzo mocno w ryj. Nikt z CRK ani "ruchu anarchistycznego" w tym obecny tam Scarbeque nie zareagował na to, proponowanym rozwiązaniem sprawy było abym także uderzył typa. Opuściłem więc przestrzeń w niemocy i z rozkwaszonym ryjem. A przemocowy molestator do dziś dobrze bawi się na imprezach CRK czy Hulajpola.
Mógłbym tak długo wymieniać. I pewnie kiedyś opiszę wraz z innymi osobami które spotkała przemoc, te sytuacje dokładniej. Bo jak widzę nie da się ich zamknąć i zostawić za sobą. Bo taki scarbeque znów publicznie napisze kłamstwa zadowolony z siebie i swojego "olewania". Mój drogi, Postoju nie olewacie i oboje to wiemy, co zresztą w tym komentarzu udowadniasz. Olewasz realną, częstą i przerażającą przemoc w swoim "środowisku anarchistycznym"".
Nie wierzę jak można aż tak kłamać, przekroczyłaś już teraz moją czerwoną linię i nie będę z tobą więcej pisał, bo nie widzę sensu w dyskusji z kimś kto notorycznie kłamie, zwłaszcza robiąc to antysemicko.
"Jest XXI wiek, powtarzam po raz setny. Hamas po wcześniejszych atakach Izraela został przygnieciony tak mocno, że zaakceptował rozwiązanie dwupaństwowe. Dosłownie. Je. Zaakceptował. Oficjalnie i wszem i wobec ogłoszono, że nie będzie dążyć do całkowitej likwidacji państwa Izrael “from the river to the sea”
Nie było takiej sytuacji, celowo kłamiesz na temat Hamasu, prezetując ich w dobrym świetle spełniając tym kolejną definicję antysemityzmu:
Nie jesteś tylko antysemitką, jesteś kłamiącą propagandzistką Hamasu. To obrzydliwe.
Jak jest w rzeczywistości każdy może przeczytać tutaj: https://apnews.com/...
Dasz jakiś dowód zrzucania tych bomb na osiedla mieszkaniowe? Bo ja z wiarygodnych źródeł znalazłem tylko to: https://www.reuters.com/...
Co przeczy temu co mówisz. A nawet jeśli faktycznie zrzucono takie bomby na osiedla mieszkaniowe, to jest to zbrodnia wojenna nie ludobójstwo. Co nie umniejsza krzywdzie i potworności tej zbrodni wojennej, i jestem przeciwko niej jak przeciwko każdej zbrodni wojennej. Ale używanie terminu ludobójstwa powinno się odnosić do ludobójstwa.
Z całą niechęcią do Gawła i jego piramidy finansowej czy innego przekrętu OMZRIKowego, dawno nie słyszałem by naziole gonili kogoś z bronią. Wiadomo, rodacy kamraci są śmieszni, tylko pytanie czy są tylko śmieszni? Ten typ co we Wrocławiu zabił dwóch gliniarzy też był od kamratów. Ostatnio się medialnie mówi o tym że "lata 90 wracają" w kwestii przestępczości, nie wiem na ile to prawda, ale oby nie wróciły też w kontekście przemocy faszystów.
Obrzydliwy i kłamiący tytuł.
Izrael, ONZ, śledztwa dziennikarskie, NGOsy - udokumentowały dziesiątki przypadków gwałtów i przemocy seksualnej 7.10 W tym wywiadzie, prokurator mówi o tym że nie ma żadnej żywej ofiary tej przemocy która chciała by być osobą skarżącą. Oraz że stawianie konkretnych zarzutów, konkretnej osobie jest trudne i Izrael ma niewiele takich spraw, oraz że ogólny standardowy proces sądowy w wypadku 7.10 jest trudny do prowadzenia. Co jest oczywiste patrząc na to jak przebiegały masakry 7.10.
Tak, Izraelczycy opowiadali poszczególne historie o przemocy które nie miały miejsca - jak w przypadku każdej podobnej masakry. Niektórzy mogli robić to dla indywidualnego rozgłosu czy potrzeby zemsty, inni z przyczyn traumy. W przypadku każdej masakry tak jest.
Ślady po 7.10 zostały ogromnie zatarte i zniszczone także z winy Izraela, który zawiódł swoich obywateli nie broniąc ich przed tą masakrą, ale także nie dostarczając odpowiedniej pomocy po, i nie zabezpieczając odpowiednio śladów po.
Ale nic z tego nie znaczy że nie udekumentowano gwałtów z 7.10.
Kolejna kampania medialna negacji gwałtów jaką od wczoraj robią antysemici, w tym ty, jest jedną z najbardziej obrzydliwych i wstrząsających rzeczy jakie od dawna widziałem. Żadne wiarygodne media nie piszą artykułów i nie włączają się w tą kampanię co jeszcze bardziej pokazuje z czym mamy do czynienia.
Raport ONZ: https://www.un.org/...
"58. Based on the examination of available information, including credible statements by eyewitnesses, there are reasonable grounds to believe that multiple incidents of rape, including gang rape, occurred in and around the Nova festival site during the 7 October attacks. Credible information was obtained regarding multiple incidents whereby victims were subjected to rape and then killed. There are further accounts of individuals who witnessed at least two incidents of rape of corpses of women. Other credible sources at the Nova music festival site described seeing multiple murdered individuals, mostly women, whose bodies were found naked from the waist down, some totally naked, with some gunshots in the head and/or tied including with their hands bound behind their backs and tied to structures such as trees or poles."
Można dyskutować o skali przemocy seksualnej 7.10, spierać się o to czy były to jednostkowe przypadki, czy masowe. Jednak pisanie: "Izrael nie udokumentował żadnych przypadków gwałtów w atakach 7 października" to obrzydliwe kłamstwo, nie podparte niczym innym niż antysemickie i seksistowskie uprzedzenia. Najgorsze jest to że to nawet nie jest spolszczony przez ciebie tytuł z "Electronic Intifada" a twoja własna inwencja.
No i kolejny antysemita.
"oskarżaniu Żydów jako narodu o odpowiedzialność za rzeczywiste lub wyimaginowane czyny popełnione przez jedną osobę lub grupę Żydów, a nawet za czyny popełnione przez osoby niebędące Żydami;" (IHRA)
Oskarżasz państwo Izrael o czyny których nigdy nie wypowiedziało. Pokaż mi dokument państwowy Izraela, rezolucję, uchwałę, cokolwiek co mówi o tym że Izrael uważa się za reprezentację wszystkich Żydów i że wszyscy Żydzi na świecie powinni je aktywnie popierać.. Mówisz na podstawie swoich urojonych uprzedzeń o sytuacji która nie ma miejsca. Izrael właściwie jasno odcina się od dużej części Żydów na świecie, od początku rezygnując z języka Żydowskiego (jidisz) i wprowadzając Hebrajski.
Jeśli na podstawie wypowiedzi Bibiego w stylu "Izrael będzie chronił wszystkich Żydów" czy "Izrael jest państwem wszystkich Żydów" wyciągasz swoją tezę, to robisz to antysemicko. Oceniając przez pryzmat wypowiedzi słownych premiera - stanowisko całego Państwa.
Polecam ten artykuł, fajnie opowiada o tym jak od samego początku nie miał być to tylko prosty język, a narzędzie rewolucji. To że przetrwał do dzisiaj, i integruje ludzi tworząc ponadnarodowe wspólnoty to ogromny sukces. Sam nie znam, i w najbliższym czasie nie zamierzam się uczyć, ale zdecydowanie fajnie jakby więcej osób znało historię i dokonania tego ruchu, bo jest z czego brać przykład i napawać się nadzieją.
O kurwa, pojebana historia. Aż się wierzyć nie chce. Ktoś ma więcej info czy ten dyrektor jakoś medialnie bardzo działał przeciwko Putinowi albo jego katedra żeby faktycznie na niego polowali na zlecenie służb?
XDDD Typie, uważanie że "rusofobia" nie jest niczym pozytywnym to nie wspieranie reżimu Putina. Jesteś tak odklejony że to hit. Weź zmień nazwę na "Strefa braku rozumu" proszę, bo obecna wprowadza w błąd.
Zatrzymanie Bibiego w Auschwitz było by skrajnie antysemickie. Zatrzymanie go na lotnisku po przylecieniu do Polski - Nie. Naprawdę z tym polemizujesz i nie rozumiesz?
https://www.franzmehringplatz.de/...
To przestrzeń mistycznych i złowrogich "antidojczy" którzy wyjebali stamtąd antysemitów którzy pisali uradowane posty po 7.10 takie same jak FA, Rozbrat, anarchoegoiści i reszta naszego polskiego antysemickiego bagna. Miło więc że wrzucasz info o ważnym spotkaniu w bezpiecznej przestrzeni wolnej od antysemityzmu <3 Dzięki!
"Tamci mogą oddać" o czym ty mówisz? Akurat Polski ruch anarchistyczny za jakąkolwiek krytykę "oddaje" bardzo mocno. I przypadek Postoju nie jest tutaj wyjątkiem. Ludzie którzy krytykują lub nagłaśniają przemoc i toksyczność w tym środowisku spotykają się z takim wykluczeniem, a często i przemocą fizyczną, że naprawdę muszą być odważne i zdesperowane by to robić.
thanks for using Leebra!
go to feed...