Zabójstwo polityczne? W Białej Podlaskiej zginął rosyjski karykaturzysta, który drwił z Putina i Kadyrowa

8 days ago by Tadeusz to c/news

Według rosyjskicm mediów niezależnych zastrzelony to Siemion Skriepiecki, autor zjadliwych antyputinowskich karykatur politycznych, który w 2021 roku wyemigrował do Polski, uciekając przed prześladowaniami ze strony reżimu Putina. Nazwisko to wymienia m.in. portal Nowaja Gazieta Jewropa i telegramowy kanał SOTA.
load all comments
harcesz 2 points 8 days ago

Kompromitacja służb, a jeśli nie będzie konkretnej reakcji - całego państwa.

path: 0 24281882, hotness: undefined, score: 2, children: 15
ida 2 points 8 days ago

Jaka kompromitacja służb? Poważnie pytam.

To było obok granicy z białorusią, przez którą odbywa się legalny ruch. Zapewne nikt nie wysyła znanych wywiadowi oficerow FSB. Jakiś jednorazowy kiler na legalnym paszporcie, z czystą historią, który ma piękny motyw wjazdu, a może nawet deklarowaną ucieczke przed reżimem zgrywając 'naszego'.

Co konkretnie miały zrobić polskie służby? Inwigilować społeństwo jeszcze bardziej niż do tej pory? Domagać się od imigrantów i turystów profili na social mediach całej rodziny? Trumpizm jednak dobry?

path: 0 24281882 24283216, hotness: undefined, score: 2, children: 9
harcesz 2 points 7 days ago

Taki, że obcy wywiad zamordował na ich terenie znanego opozycjonistę z państwa z którym prowadzimy zimną wojnę. Nie trzeba masowej inwigilacji żeby pilnować człowieka, który wiadomo, że jest celem bo szczególnie Kadyrow lubi mordować krytyków.

A do tego jak na razie nie słyszałem żeby jakiś medialny pupilek Łukaszenki czy Kadyrowa wypadł z okna czy rozpoczął lokalny program kosmiczny, co w kręgach wywiadowczych w obecnych warunkach byłoby stosowną odpowiedzią.

path: 0 24281882 24283216 24296530, hotness: undefined, score: 2, children: 7
ida 1 point 7 days ago

Gościu szedł ulicą, wyjął broń i strzelił. No ale jeśli potraktować państwo jako "ich teren" to mogą zrobić godzine policyjną, opaski na ramieniu dla imigrantów żeby z daleka widziec, który gdzie chodzi, skanery na ulicach jak na lotnisku zeby wiedziec co kto nosi bo moze broń i punkty kontrolne na ulicach. Jeśli jednak to nie tylko ich teren ale też obywateli to nie sposób zwalczyć każde zabójstwo.

A wysadzanie w kosmos cywili ma ten problem, że ciężko to kontrolować. Cieszyłeś sie ze śmierci Darii Dugin? Twój stosunek do rosji wygląda niepokojąco podobnie jak polskich nacków do 3 rzeszy. Problem nie leży w tym co tamte państwa robią, tylko, że my nie jesteśmy tacy jak one - potężni i bezwzględni. Pieprzony męski kult siły.

path: 0 24281882 24283216 24296530 24297593, hotness: undefined, score: 1, children: 6
harcesz 3 points 7 days ago

Ale moim problemem jest właśnie to jakie mają uprawnienia i jak to się nie przekłada na działania. A państwo jest "ich terenem" z nadania sejmu, konkretnie Ustawy o Urzędzie Ochrony Państwa i kolejnych zmianach, ale także z ich własnego przekonania; patrz członek komórki do zwalczania radykalizmu politycznego (nas) wjeżdżający samochodem w blokadę Strajku Kobiet raniąc dwie osoby. Nie wzywam do zwiększenia poziomu inwigilacji, sporą część życia poświęciłem jej krytyce i uczeniu ludzi jak się przed nią zabezpieczać. Natomiast nie wiem co ma osiągać linia, która odrzuca krytykę ich nieudolności mimo potężnych środków i sugerująca, że jedynym co mogliby zrobić to jeszcze zwiększyć te środki. Jeśli to jedyne co da się zmienić, to uzasadniamy w ten sposób kierunek, który władza chętnie obejmie.
I owszem, nie sposób zwalczyć każdego zabójstwa, ale też po to mamy wywiad (cywilny i wojskowy), żeby być w stanie przeciwdziałać atakom z terenu wrogiego nam, autorytarnego państwa.

Cieszyłeś sie ze śmierci Darii Dugin?

Faszystowskiej ideolożki i propagandzistki, zwolenniczki "nuklearnego prawosławia" negującej zbrodnie przeciw ludzkości popełniane przez Rosyjską armię na cywilach w Ukrainie? Tak.

Twój stosunek do rosji wygląda niepokojąco podobnie jak polskich nacków do 3 rzeszy

Polskich nazistów - kolaborantów? Raczej nie. Polskich nacjonalistów wzywających do prewencyjnego uderzenia? Gdybanie, ale co gdyby ocaliło to 6 milionów obywateli Polski i kolejnych 60-75 milionów ofiar 2WŚ lub chociaż ~13 milionów ofiar Holokaustu?

Nie jestem zwolennikiem przechodzenia do otwartej wojny, szczególnie w kontekście otwarcia tym wojny NATO-Rosja+Chiny. Każdą wojnę uważam za wcielenie zła. Nie zmienia to faktu, że wojna obronna może być koniecznością. Jestem też głęboko przekonany, że ugodowe, dyplomatyczne, czy tzw. "cywilizowane" podejście jest w pogrążonej w kulcie siły Rosji interpretowane jako słabość. Przesądziło o tym, że po aneksji Krymu, Donbasu i Ługańska doszło do obecnej otwartej inwazji, która kosztowała już życie paruset tysięcy ludzi i okaleczyła kolejny milion. Jeśli ceną za powstrzymanie tego miałoby być zamordowanie paru siejących nienawiść faszystowskich propagandzistów to myślę, że jest to bardzo racjonalna cena.

Co widzisz jako alternatywę? Appeasement? Noty dyplomatyczne? Rezolucje ONZ?

Pieprzony męski kult siły.

Owszem. Tyle, że taka diagnoza nie wystarcza w sytuacji otwartego konfliktu. Np. ISIS nie pokonała siła wielkiej miłości, tylko YPJ i YPG.

path: 0 24281882 24283216 24296530 24297593 24298268, hotness: undefined, score: 3, children: 4
ida 1 point 7 days ago

29 latka winna tego, że stoi po stronie swojej rodziny i wierzy swoim ludziom - do wysadzenia. 19 latek wysłany siłą na front - uciąć łeb skurwysynowi. Biorąc po uwagę, że putin nie ustawia wyborów bo ustawił społeczeństwo i ma rzeczywiste popracie to w kolejnym komentarzu zaproponujesz zrzucanie napalmu na rosyjskie wiochy.

Może zamiast celebrować, że żelazna pięść zmiażdżyła ISIS moglibyśmy ogarnąć co doprowadziło do ISIS i drugi raz działać inaczej? Możesz też stać przy swoim, jednak dobrze wiesz że powielasz te same wzorce, które ludzkość proponuje od zarania dziejów. Ale rozumiem, że twoja pała na pewno jest większa i tym razem nastanie porządek.

path: 0 24281882 24283216 24296530 24297593 24298268 24299840, hotness: undefined, score: 1, children: 3
harcesz 1 point 5 days ago

Ok, słucham jak wygląda twoim zdaniem rozwiązanie w kwestii 29latki propagującej koncepcję ekspansywnego ultra-nacjonalizmu popartego bronią nuklearną, która broni 19latków odpowiedzialnych za pacyfikację cywilów i ucinających łby ukraińskim więźniom wojennym. Dodatkowe punkty, jeśli analizą rozwiążesz jakieś 2000 lat wojen religijnych na bliskim wschodzie, po tym jak wytłumaczysz lokalsom i ich sprzymierzeńcom, żeby nie świętować zrzucenia jarzma religijnych fanatyków.

path: 0 24281882 24283216 24296530 24297593 24298268 24299840 24331516, hotness: undefined, score: 1, children: 1
ida 1 point 16 hours ago

Tandetna manipulacja odwracająca dyskusję. Ty chwalisz dane rozwiązanie, ty go bronisz. Nie trzeba posiadać panaceum, żeby krytykować coś co jawnie nie działa.

Ale na pytanie czemu polskie służby chroniły szefów burdelu łatwiej kazać krytykom rozwiązać problem przemytu broni i narkotykow przez granice. I tak dalej, i tak dalej. Zagrywka stara jak polityka. Spróbuj tam, może sie uda. Wygląda na to, że płeć, wiek i arsenał argumentów masz odpowiednie na taką kariere.

path: 0 24281882 24283216 24296530 24297593 24298268 24299840 24331516 24399290, hotness: undefined, score: 1, children: 0
news

@szmer.info

login for more options
731
1192
24

Newsy

go to feed...