6
52
ida

@szmer.info

ida 1 point 7 hours ago

Ja się bez krzty ironii w pełni podpisuje pod tym co piszesz. Jeśli chodzi o to co jankesi są wstanie zrobić w "swojej strefie wpływów" to sądze, że jestem wstanie wierzyć nawet w teorie spiskowe.

Ja po prostu uważam to za stan wyjściowy. Jak deszcz. A z domu i tak trzeba wyjść do pracy. Jak nie wyjdziesz to nie deszczu wina. Pewnie po prostu w tej kwesti różni nas to gdzie stawiamy granice odpowiedzialności wyborcy. Ty bliżej, ja - nawet wobec presji i zastraszania - dalej.

path: 0 24385621 24391895 24399012 24404350 24405831, hotness: undefined, score: 1, children: 1
ida 1 point 13 hours ago

Żadne państwo nie oddaje terenów, choćby biednych. A lasy państwowe to państwo w państwie. Oni dopłacają do wycinek w trudnych górzystych terenach, żeby trzymać wpływy jak najszerzej. Wiec 20% terenów tym bardziej nie oddadzą ze swojej jurysdykcji.

path: 0 24399339, hotness: undefined, score: 1, children: 0
ida 1 point 13 hours ago

Tandetna manipulacja odwracająca dyskusję. Ty chwalisz dane rozwiązanie, ty go bronisz. Nie trzeba posiadać panaceum, żeby krytykować coś co jawnie nie działa.

Ale na pytanie czemu polskie służby chroniły szefów burdelu łatwiej kazać krytykom rozwiązać problem przemytu broni i narkotykow przez granice. I tak dalej, i tak dalej. Zagrywka stara jak polityka. Spróbuj tam, może sie uda. Wygląda na to, że płeć, wiek i arsenał argumentów masz odpowiednie na taką kariere.

path: 0 24281882 24283216 24296530 24297593 24298268 24299840 24331516 24399290, hotness: undefined, score: 1, children: 0
ida 1 point 14 hours ago

Może nawet większy wpływ niż UE na obalenie orbana, tylko co z tego? Głosują na koniec obywatelle, a prosty człowiek marzy o nowym samochodzie i drogich gadżetach, a nie o sprawiedliwości społecznej. Chyba, że ktoś sądzi że gdyby nie te wścibskie prawaki to ludzie by wybrali federacje anarchowspólnot :P

path: 0 24385621 24391895 24399012, hotness: undefined, score: 1, children: 3
ida 0 points 13 hours ago

Windowsiarze, linuksiarze, miesozercy, wegetarianie, veganie, dzieciarze, bezdzietni, dziwacy i sekciarze. Wszyscy źli, a wśród nich jedyna normalna to autorka tekstu. Zdrowy rozsądek i - o zgrozo - babski rozum! Babski, a dziwnie podobny do chłopskiego.

path: 0 24399466, hotness: undefined, score: 0, children: 0
ida 2 points 5 days ago

Można wiedzieć jaki czy to anarcholskie KMWTW?

path: 0 24328355 24328810 24329973 24330250, hotness: undefined, score: 2, children: 1
ida 3 points 6 days ago

Zero szoku. Tak się wpada w sieci stanowskiego. Nagrają interwencje w pseudo schronisku, potem zrobią materiał, ze psie fundacje to maszynka do wyciagania pieniędzy. Obwieszczą, że przedsiębiorcy są gnębieni w tym kraju, potem materiał o obronie praw pracowników. Mają i prawaków i zdeklarowanych lewaków w zespole.

Tylko to nie jest żadne zdrowe podejście i patrzenie z każdej strony. To jest brutalna walka o jak największy zasięg. Więc nabieranie się na to i wrzucanie tu takiego szkodnika społecznego jak stanowski niczym się nie różni od sharowania ordo luris bo akurat wzieli sensowną sprawe.

path: 0 24314339 24314775, hotness: undefined, score: 3, children: 1
ida 1 point 7 days ago

29 latka winna tego, że stoi po stronie swojej rodziny i wierzy swoim ludziom - do wysadzenia. 19 latek wysłany siłą na front - uciąć łeb skurwysynowi. Biorąc po uwagę, że putin nie ustawia wyborów bo ustawił społeczeństwo i ma rzeczywiste popracie to w kolejnym komentarzu zaproponujesz zrzucanie napalmu na rosyjskie wiochy.

Może zamiast celebrować, że żelazna pięść zmiażdżyła ISIS moglibyśmy ogarnąć co doprowadziło do ISIS i drugi raz działać inaczej? Możesz też stać przy swoim, jednak dobrze wiesz że powielasz te same wzorce, które ludzkość proponuje od zarania dziejów. Ale rozumiem, że twoja pała na pewno jest większa i tym razem nastanie porządek.

path: 0 24281882 24283216 24296530 24297593 24298268 24299840, hotness: undefined, score: 1, children: 3
ida 1 point 7 days ago

Gościu szedł ulicą, wyjął broń i strzelił. No ale jeśli potraktować państwo jako "ich teren" to mogą zrobić godzine policyjną, opaski na ramieniu dla imigrantów żeby z daleka widziec, który gdzie chodzi, skanery na ulicach jak na lotnisku zeby wiedziec co kto nosi bo moze broń i punkty kontrolne na ulicach. Jeśli jednak to nie tylko ich teren ale też obywateli to nie sposób zwalczyć każde zabójstwo.

A wysadzanie w kosmos cywili ma ten problem, że ciężko to kontrolować. Cieszyłeś sie ze śmierci Darii Dugin? Twój stosunek do rosji wygląda niepokojąco podobnie jak polskich nacków do 3 rzeszy. Problem nie leży w tym co tamte państwa robią, tylko, że my nie jesteśmy tacy jak one - potężni i bezwzględni. Pieprzony męski kult siły.

path: 0 24281882 24283216 24296530 24297593, hotness: undefined, score: 1, children: 6
ida 8 points 9 months ago

Rok temu, gdy sprzedaż się udała, pan Damian nie apelował o solidarność społeczną i nie dzielił się nadwyżkami. Gdy rynek zawiodł, oczekuje ratunku. To mechanizm znany z czasów covidowych. Przedsiębiorca w hossie leasinguje fury, wrzuca prywate w koszta i narzeka na wzrost pensji minimalnej. W bessie chce rozmawiać o społeczeństwie obywatelskim. Pan Damian postawił wszystko na jedną kartę, cały wolumen do jednego klienta, bez zaliczki, ubezpieczenia. Solidarnośc bez odpowiedzialności to system otwarty na nadużycia.

path: 0 19647009, hotness: undefined, score: 8, children: 1
ida 6 points 8 months ago

To też była moja pierwsza myśl. Jednak zagłębiając się w ich aktywność internetową to ewidentnie widać, że chłopaki wiedzą w co grają. To trochę tak jakbyś chciał skompromitowanego polityka zostawić w spokoju bo już i tak wyszedł duży reportaż o nim, więc co z tego, że dalej robi to samo.

path: 0 20005975 20006181, hotness: undefined, score: 6, children: 0
ida 6 points 8 days ago

Rządowych dopłat dla bogatych w nowych autach, czyli wyborców rządu. Bo jak ktoś jeździł starym autem na wyśmiewanym paliwie dla biedaków, czyli LPG, to już musiał sobie radzić sam z 40% skokiem cen.

path: 0 24283354, hotness: undefined, score: 6, children: 1
ida 5 points 9 days ago

Bardzo zgrabnie napisany tekst propagandowy o sporym potencjale wywrotowym. Gdyby tylko autor miał miliony obserwujących zamiast naszej niewielkiej banieczki to ulice mogłyby zapłonąć jak w Belfaście, tylko w lepszej sprawie. Obraz Muska jako hybrydy Sknerusa McKwacza, który dorzuca monety do skarbca, oraz jakiegoś komiksowego superłotra. Ten jego bilion to głównie spekulacje chłopców grających w kapitalizm. Rosną liczby wyświetlane na ekranach giełdowych.

Oczywiście jebać muska, ale niestety snujemy bajki szukając jakiejś rewolucyjnej podpałki. Rzeczywistość jest niestety mniej spektakularna niż zabieranie wypłaty robotnikom i wrzucanie jej do własnego skarbca.

path: 0 24255319, hotness: undefined, score: 5, children: 1
ida 4 points 8 months ago

Imiona, nazwiska, zdjęcia. Jestem pod wrażeniem determinacji w próbie ścięcia głów, szczególnie, że w naszym środowisku takie "przekroczenie granic osobistych" jest często interpretowane jako wezwanie do nienawiści i linczu, a nie próba wskazania problemu. Jeśli ten post stąd nie spadnie to znaczy, że ten Spluwa naprawdę mocno zaszedł za skórę wielu osobom i stracił podstawowe prawa nietykalności osobistej.

path: 0 19957454, hotness: undefined, score: 4, children: 17
ida 4 points 8 months ago

Co ta ustawa właściwie zmieni? Przecież teraz też możesz dać komuś, nie musi być partner, może być nawet wróg, poświadczenie notarialne do dostępu do swojej historii medycznej, dziedziczenia etc.

path: 0 20010021, hotness: undefined, score: 4, children: 2
ida 4 points 9 months ago

Lepiej samemu przyznać się do błędu i mieć nad tym kontrolę, niż czekać, aż zrobią to media i rozpęta się burza. A przecież rząd nie może być aż tak głupi, żeby tego nie rozumieć. Więc skoro ich pierwszym odruchem jest ukrywanie, to znaczy, że często im się to udaje - a my dowiadujemy się tylko o niektórych brudach.

path: 0 19440848, hotness: undefined, score: 4, children: 1
ida 4 points 8 months ago

Zgłoszenia wszystkich podejrzeń do inspekcji (sanepid, BHP, UOKiK, GIODO, inspekcja handlowa). Wnioski o kontrolę do PIP (płacą pod stołem), KAS (nie wydają paragonów). To wszystko może być złożone anonimowo i jeśli trzymasz się standardowych uchybień, a nie piszesz o jakiś prokuratorskich zarzutach to nawet jeśli kontrola nic nie wykażę to nie odpowiadasz prawnie za pomyłkę.

path: 0 19842194, hotness: undefined, score: 4, children: 1
ida 4 points 9 months ago

Represje policyjne wobec lewicowych aktywistów budzą oburzenie, ale gdy chodzi o dzieciaki zafascynowane skrajną prawicą to już nagle wszystko w porządku? W polsce aż 87% wniosków o zatrzymanie w areszcie jest zatwierdzanych przez sądy, a mimo to tych trzech chłopaków zatrzymanych w czerwcu za "planowanie ataku terrorystycznego" przebywa na wolności. Gdyby w ich mieszkaniach znaleziono coś poważnego, choćby worki saletry, to służby z pewnością by się mocno chwaliły. Tymczasem mamy jedynie ogólnikowe "środki pirotechniczne", co równie dobrze może oznaczać paczkę petard. Chłopcy za bardzo wkręcili się na discordzie w breivika i ktoś postanowił zrobić z tego zneutralizowanie grupy terrorystycznej. Gdyby mieli choćby ich rozmowę o planowaniu zamachu, żaden sąd nie wypuściłby ich na wolność ryzykując realizacje planu przed wyrokiem.

path: 0 19590209, hotness: undefined, score: 4, children: 3
ida 4 points 8 months ago

Pendolino w polsce nie ma innego sensu niż właśnie ekonomiczny. Bo kupując te pociągi PKP nie płaci za ich prędkość tylko za prestiż. Na porządnie zbudowanej linii Warszawa - Kraków Pendolino jedzie tak samo szybko jak zwykłe Intercity (no chyba, że Intercity musi stać na bocznym torze 15min i czekać, aż przepuści Pendolino). Ten pociąg, patrząc na ceny biletów, to jest tylko skok na kasę, na przejazdy biznesowe i poczucie prestiżu. Bo jak to widzieć inaczej skoro przejazd w klasycznie konserwatywnej rodzinie 2+2 z Krakowa do Gdańska kosztuję 1800pln w obie strony, a samochodem na średnim spalaniu to 600pln. Samochód to miał być wybór nowobogackiej klasy średniej, a w rzeczywistości to pendolino staję się symbolem grubego portfela.

path: 0 20036054 20041259, hotness: undefined, score: 4, children: 1
ida 4 points 9 months ago

Ludzie przyzwyczaili się do życia w przegrzanych mieszkaniach, gdzie 23-25 stopni to norma. To nie tylko marnowanie zasobów, ale też zdrowia - osłabiony układ krążenia, obniżone zdolności kognitywne, tragiczna jakość snu. A władza, klasycznie, będzie tylko biednych przestawiać na zdrowy i energetycznie odpowiedzialny tryb życia, bo dla dobrze zarabiających 50 zł miesięcznie to nie pieniądz.

path: 0 19826594, hotness: undefined, score: 4, children: 1

thanks for using Leebra!

go to feed...